X
تبلیغات
رایتل

یاران مهر
 
<
نوشته شده در تاریخ شنبه 15 بهمن‌ماه سال 1390 توسط مدیر

 بعد از مدتها فضاسازی جربان تندور در کشور علیه اصولگریان میانه رو، این جریان شب گذشته در مرکز خود ، قم دچار شکست سنگینی شد و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با وجود همه فشارها حمایت رسمی خود از علی لاریجانی را تصویب کرد.
 شنیده های خبرنگار بازتاب حاکی از آن است که جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در جلسه جمعه شب خود، معرفی علی لاریجانی، رئیس مجلس هشتم به عنوان کاندیدای خود را تصویب کرده است....

در این جلسه همچنین حجت الاسلام آشتیانی، دیگر نماینده کنونی قم به عنوان کاندیدای دیگر جامعه مدرسین تصویب شد، اما در باره سومین کاندیدا تصمیمی گرفته نشد.

این تصمیم در حالی اتخاذ شد که از مدتی پیش، تلاش های زیادی توسط طیف متمایل به جبهه تازه تاسیس پایداری شده بود تا برای رای آوردن نامزدهای این گروه در قم، دست کم جامعه مدرسین از معرفی کاندیدا خودداری کند تا بخت نامزدهای پایداری افزایش یابد و یک بار هم تصمیمی در این زمینه گرفته بودند.

با این حال، امروز شماری از بزرگان جامعه مدرسین که به اعتدال و پختگی مشهورند، پس از مدتی در جلسه این تشکل حضور یافته اند که باعث تغییر موضع آن شده است.

  این در حالی است که از هفته گذشته  آیات امینی و استادی، دو عضو برجسته جامعه مدرسین و امامان جمعه پیشکسوت قم پس از چندین ماه بار دیگر به نماز جمعه بازگشتند.

آیت الله امینی امروز در خطبه های خود غیبت و تخریب دیگران را گناه بزرگی دانست و گفت: من در رای دادن دقت می‌کنم که به کسانی که چهره دیگران را تخریب می‌کنند رای ندهم.

گفتنی است جبهه پایداری که محوریت نیروهای افراطی و تندرو را در کشور تشکیل می دهد، حتی بر حذف نمایندگان و نیروهای نزدیک به لاریجانی و قالیباف در تهران تاکید دارد و حمایت جامعه مدرسین از لاریجانی بعنوان بی اعتباری این جریان حتی در شهر قم مهر تاییدی زده است.

این حمایت در حالی صورت گرفت که پیش از این چهار تن از مراجع تقلید از خدمات دکترلاریجانی به شهر قم در دروه مجلس هشتم بویژه در حوزه فعالیتهای عمرانی تقدیر کردند.